فروشگاه اينترنتي شوكوماي

جشنواره يك تا يك رمضان

جشنواره يك تا يك رمضان

مشتريان گرامي پس از يك ماه بندگي و عبادت خداي متعال و احيا نگه داشتن شبهاي قدر و تقاضاي عفو و بخشش از مهربانترين معبود در عالم هستي و روزه نگه داشتن روزها و پرورش دادن نفس و جان اميد آرزومنديم تا سالي پر از رحمت و لطف الهي نصيبتان گردد و به مناسبت اين ماه بزرگ و عيد سعيد فطر فروشگاه اينترنتي شوكوماي در نظر دارد تا به  از يكشنبه مورخ 97/3/20 الي يكشنبه مورخ 97/3/27 به ازاي هر سفارش هديه اي به ارزش 5 الي 100 هزار تومان به شما عزيزان اهدا نمايد.


عيد فطر عيد پايان يافتن رمضان نيست . عيد بر آمدن انساني نو از خاكسترهاي خويشتن خويش است .

چونان ققنوس كه از خاكستر خويش دوباره متولد مي شود . رمضان كوره ايي است كه هستي انسان را مي سوزاند و آدمي نو با جاني تازه از آن سر بر مي آورد .

فطر شادي و دست افشاني بر رفتن رمضان نيست ، بر آمدن روز نو ، روزي نو و انساني نو است . بناست كه رمضان با سحره او افطارهايش 

با شبهاي قدر و مناجاتهايش از ما آدمي ديگر بسازد . اگر در عيد فطر درنيابيم كه از نو متولد شده ايم . اگر تازگي را در روح خود احساس نكنيم .

عيد فطر برايمان معني ندارد .


وداع با رمضان

رمضان، دعوتي است به بازيافتن «خود گمشده»، ندايي است براي توجه به خداي فراموش شده، ضيافتي است براي تناول از مائده تقوا و پايان اين مهمانيِ خدايي، عيد فطر است؛ عيد توفيق بر طاعت و اطاعت، عيد توبه و تهذيب نفس، عيد ذكر و ياد محرومان و گرسنگان.

فطر، چيدن ميوه هايي است كه از فطرت مي جوشد. فطر، سپاس نعمتي است كه در رمضان نازل شده است. پيروزي بر خصم درون، جشني روحاني دارد به نام عيد فطر كه ميثاق بستن با فطرت را از سوي روزه داران مجاهده گر اعلام مي دارد. عيد فطر، پاداش افطارهاي خالصانه و به حاست، مُهر قبولي انفاق هاي با قصد قربت و پايان نامه دوره ايثار و گذشت در مسايل مالي است. فطر، عيد خداجويي و خداترسي و خداپرستي است.

پيامبر اكرم (ص) در خطبه شعبانيه فضايلي را براي اين ماه بر شمردند از جمله اين كه مردم در آن ماه به مهماني خدا دعوت شده‌اند. شب قدر در اين ماه و بهتر از هزار ماه است. احيا و نمازگزاردن در يك شب از شب‌هاي آن برابر با نماز هفتاد شب در ماه‌هاي ديگر است. ماه صبر است و پاداش صبر بهشت خداست. ماه همدردي است. ماهي است كه روزي بندگان مؤمن افزون مي‌شود. پاداش آنكه در اين ماه مؤمني را افطار دهد، برابر با آزادكردن بنده است. هم چنين ايشان، اين ماه را ماهي مي دانند كه اگر ارزش آن شناخته شود انسان آرزو مي‌كند تمام سال رمضان باشد؛ طبق سخن پيامبر(ص)، ماه رمضان،ماه بسته‌شدن درهاي جهنم، ماه گشوده‌شدن درهاي بهشت و ماه به زنجير كشيده شدن شياطين است.

آداب عيد سعيد فطر

عيد فطر، روز جشن همه مسلمانان، بخصوص روزه داراني است كه بخوبي به وظيفه الهي و بندگي خود عمل كرده و بايد منتظر دريافت پاداش باشند. صحنه نماز عيد فطر و حضور در مساجد، يادآور صحنه قيامت و حضور در پيشگاه عدل الاهي و دريافت پاداش بهشت است.

لذا مسلمانان جهت حضور در درگاه احديت بايد با لباس، بدن و روحي پاك و آراسته به ملاقات خداوند و ديدار يكديگر بروند. در اين روز لازم است در صورت امكان از لباس هاي نو و تازه و يا از لباس هاي تميز و مرتب استفاده كرد؛ تا بندگان از ملاقات با يكديگر لذت برده و اسباب رضايت الاهي هم فراهم شود. از هر وسيله اي كه باعث تنفر و جدايي مي شود بايد پرهيز نمود.

يكي از برنامه هاي مهم در ايام عيد فطر صله رحم است. دين مبين اسلام سفارش زيادي بر صله رحم و ارتباط با خويشان دارد و شديدا با قطع رابطه با اقوام مخالفت نموده است.

خداوند براي كساني كه صله رحم مي كنند پاداش فراواني قرار داده است:

«قَالَ مُوسَي إِلَهِي فَمَا جَزَاءُ مَنْ وَصَلَ رَحِمَهُ قَالَ يَا مُوسَي أُنْسِي لَهُ أَجَلَهُ وَ أُهَوِّنُ عَلَيْهِ سَكَرَاتِ الْمَوْتِ وَ يُنَادِيهِ خَزَنَةُ الْجَنَّةِ هَلُمَّ إِلَيْنَا فَادْخُلْ مِنْ أَيِّ أَبْوَابِهَا شِئْت‏؛

حضرت موسي در مناجاتش پرسيد: معبودا پاداش كسي كه صله رحم كند چيست؟ خداوند متعال فرمود: عمرش را دراز كنم و سكرات موت را بر او آسان كنم و خازنان بهشت، او را فرياد كنند: بشتاب نزد ما و از هر در، كه خواهي وارد شو».

فضيلت عيد سعيد فطر

عيد، روزي است كه خداوند براي جوايز رحماني اش و انعام رحيمي خويش از ميان روزها برگزيد، روزي كه بندگان بعد از يك ماه اعتراف به بندگي و طلب آمرزش و عرض نياز و تمنا، فراتر از ظن و گمانشان اعطا مي كند.

فطر، عيد اولياء الله و روزه داراني است كه گوي سبقت را از ديگران ربوده اند و در اين روز فرا خوانده شوند تا جوايز و هدايان را دريافت كنند.

از امام صادق (ع) نقل شده است كه فرمود: إِذَا كَانَ‏ صَبِيحَةُ يَوْمِ‏ الْفِطْرِ نَادَى مُنَادٍ اغْدُوا إِلَى جَوَائِزِكُمْ؛

"زماني كه صبح روز عيد فطر مي شود منادي [از آسمان] ندا مي كند، صبح زود به دنبال گرفتن جوايزتان باشيد."

امام رضا (ع) نقل فرموده اند: «روز فطر، از آن جهت عيد قرار داده شده است كه مسلمانان، اجتماعي داشته باشند كه در آن روز گرد هم آيند و براي خدا بيرون آيند و او را بر نعمت‌هايي كه به آنان داده شده است، بستايند و روز عيد، روز تجمع، روز خوردن روزه، روز زكات، روز شوق و روز نيايش است؛ و براي آن كه اولين روز از سال است كه خوردن و آشاميدن در آن حلال است؛ چرا كه ماه رمضان، اولين ماه سال نزد اهل حق (شيعيان اثني عشري) است. پس خداوند، دوست داشت كه در چنين روزي، همايشي داشته باشند تا خدا را حمد و ستايش كنند و در اين روز، تكبير در نماز، از آن روي بيش از روزهاي ديگر قرار داده شده كه تكبير، بزرگداشت خداوند و ستايش و ثناي او بر نعمت هدايت است، آن گونه كه خداوند فرموده است: «تا خداوند را بر اين كه هدايتتان كرد، بزرگ بداريد و باشد كه شكر گزاريد»

 

طاعات و عبادات شما عزيزان و همراهان هميشگي مورد قبول حق تعالي

عيدتان مبارك

chocomy


برچسب: choco٬ chocolate٬ chocomy٬ chocomy.com٬ تبريك عيد٬ تبريك عيد سعيد فطر٬ تبريك عيد فطر٬ جشنواره٬ جشنواره رمضان٬ جشنواره يك تا يك رمضان٬ شوكو٬ شوكوماي٬ شوكوماي مگ٬ شوكومگ٬ عيد سعيد فطر٬ عيد فطر٬ فروشگاه اينترنتي شوكوماي٬ فطريه٬ مجله خبري شوكوماي٬ مگ٬ مگ شوكوماي٬ هديه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ساعت: ۰۶:۵۰:۰۵ توسط:رضا تركي موضوع: